Från butikshyllan till hotellfrukosten
Säg ”juice” och många tänker direkt på God Morgon®. Sedan flera år är Bulldozer en nära samarbetspartner till ett av Sveriges mest välkända och omtyckta varumärken inom juice, fruktdrycker och smoothies.
Vårt uppdrag inom produktion av sälj- och butiksmaterial är brett och vi fungerar som en extern inhouse-avdelning som löpande tar fram kampanjmaterial för butiksexponering, POS-material och försäljningsstöd till både säljkår och butik. Fokus ligger på att skapa lösningar som fungerar för flera målgrupper: handlaren ska gilla materialet, kunderna ska lockas till köp och resultatet ska synas i siffrorna.
Utöver tryckt POS-material som dekaler, hyllskyltar och rabattkuponger producerar vi även rörligt material för sociala medier och butiksmiljöer. En helhet som stärker varumärkets synlighet och bygger relationer med både handlare och konsumenter.
Effekt
- Stark och enhetlig närvaro i butik och Out of Home (OOH)
- Effektivt säljmaterial som stärker dialogen med handlare
- Flexibla lösningar för flera målgrupper



